VJ1210A561GLCAJ32
Description
CAP CER 560 PF 200V NP0(C0G) 121
DataSheet
VJ1210A561GLCAJ32 PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.076" (1.94mm)