C2012X5R1V106M085AC
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 0805
DataSheet
C2012X5R1V106M085AC PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:Low ESL
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)