D120G20U2JL65J5R
Description
CAP CER 12PF 500V U2J RADIAL
DataSheet
D120G20U2JL65J5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)