VJ1808A820KBHAT4X
Description
CAP CER 82PF 3KV NP0 1808
DataSheet
VJ1808A820KBHAT4X PDF
Type Description
Series:VJ OMD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)