SQCAEM1R5BATME\500
Description
CAP CER 1.5PF 150V 0505
DataSheet
SQCAEM1R5BATME\500 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1.5 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:150V
Temperature Coefficient:M
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.57mm)