CC45SL3FD151JYNN
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 150PF 3KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CC45SL3FD151JYNN PDF
Type Description
Series:CC45
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)