GRM32EE70J107ME15L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 100UF 6.3V X7U 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM32EE70J107ME15L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:100 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X7U
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:-
Lead Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CAP CER 15000PF 200V X7R 1210
0805Y0161P80BCT
0805Y0161P80BCT
CAP CER 1.8PF 16V C0G/NP0 0805
C1005JB1C155K050BC
C1005JB1C155K050BC
CAP CER 1.5UF 16V JB 0402
GRM32EE70J107ME15L
GRM32EE70J107ME15L
CAP CER 100UF 6.3V X7U 1210