0805ZD106KAT2A
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
DataSheet
0805ZD106KAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)