CKC21C512KCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 500VDC C0G
DataSheet
CKC21C512KCGAC7800 PDF
Part Status:Active
Capacitance:5100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)