D121K20Y5PH65J5R
Description
CAP CER 120PF 100V Y5P RADIAL
DataSheet
D121K20Y5PH65J5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:120 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)