LLL185R71E103MA11L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0306
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LLL185R71E103MA11L PDF
Type Description
Series:LLL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)