C324C620F3G5TA7301
Description
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 RADIAL
DataSheet
C324C620F3G5TA7301 PDF
Part Status:Active
Capacitance:62 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)