TMF107B7473MAHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP, MLCC, 0603/1608, 25V, X7R,
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
TMF107B7473MAHT PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)