GRJ31CR73A103KWJ3L
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1206
DataSheet
GRJ31CR73A103KWJ3L PDF
Type Description
Series:GRJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)