ECK-ANA471MB
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ECK-ANA471MB PDF
Type Description
Series:NS-A
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:470 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)