GRM0336S1E2R8CD01D
Description
CAP CER 2.8PF 25V S2H 0201
DataSheet
GRM0336S1E2R8CD01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.8 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:S2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)