DEF1XLH120JA3B
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 12PF 6.3KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DEF1XLH120JA3B PDF
Type Description
Series:DEF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:12 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6300V (6.3kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)