SQCB5C223MA1ME
Description
CAP CER 0.022UF 50V 1111
DataSheet
SQCB5C223MA1ME PDF
Type Description
Series:SQ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Features:High Q, Low Loss
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)