RDEF51H103Z0M1C03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RDEF51H103Z0M1C03A PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:10000 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)