C410C153K5R5CA7200
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL
DataSheet
C410C153K5R5CA7200 PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)