M15G470J2-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
M15G470J2-F PDF
Type Description
Series:M15
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.130" W (3.81mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):0.270" (6.85mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)