EVK105RH4R7JW-F
Description
CAP CER 4.7PF 16V R2H 0402
DataSheet
EVK105RH4R7JW-F PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:4.7 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.020" (0.52mm)