GRM319C81C106MA12D
Description
CAP CER 10UF 16V X6S 1206
DataSheet
GRM319C81C106MA12D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)