B37979N5331J000
Description
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
DataSheet
B37979N5331J000 PDF
Type Description
Series:B37979N
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:330 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)