MA105E104ZAA
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
MA105E104ZAA PDF
Type Description
Series:Ceralam® MA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)