GRM1887U1H3R8CZ01D
Description
CAP CER 3.8PF 50V U2J 0603
DataSheet
GRM1887U1H3R8CZ01D PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:3.8 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)