5SK682MADAA
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 6800PF 100V Y5U RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
5SK682MADAA PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)