GRM2197U2A5R9DD01D
Description
CAP CER 5.9PF 100V U2J 0805
DataSheet
GRM2197U2A5R9DD01D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:5.9 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)