GQM2195C1H240JB01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GQM2195C1H240JB01D PDF
Type Description
Series:GQM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:24 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)