GRM1886P1H1R7CZ01D
Description
CAP CER 1.7PF 50V P2H 0603
DataSheet
GRM1886P1H1R7CZ01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1.7 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:P2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)