DEA1X3F100JCDB
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 3.15KV SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DEA1X3F100JCDB PDF
Type Description
Series:DEA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:3150V (3.15kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)