2225CA183KBT9A
Description
CAP CER 0.018UF 630V NP0 2225
DataSheet
2225CA183KBT9A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)