ACA25B392JWS
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ACA25B392JWS PDF
Type Description
Series:ACA Indust C0G HT200C
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Square x 0.270" L (2.52mm x 6.86mm)