DEHR32E222KA2B
Description
CAP CER 2200PF 250V RADIAL
DataSheet
DEHR32E222KA2B PDF
Type Description
Series:DEH
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)