GCM1885G1H180JA16D
Description
CAP CER 18PF 50V X8G 0603
DataSheet
GCM1885G1H180JA16D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:18 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X8G
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)