SR155A2R2CAA
Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 RADIAL
DataSheet
SR155A2R2CAA PDF
Type Description
Series:SkyCap® SR
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2.2 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)