CDR31BP681AFZSAJ
Description
CAP CER 680PF 50V BP 0805
DataSheet
CDR31BP681AFZSAJ PDF
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)