GRM1556T1H6R2DD01D
Description
CAP CER 6.2PF 50V T2H 0402
DataSheet
GRM1556T1H6R2DD01D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:6.2 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:T2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)