CL31A475MAHNNNE
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
DataSheet
CL31A475MAHNNNE PDF
Part Status:Active
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)