5AQ470KODAM
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
5AQ470KODAM PDF
Type Description
Series:-
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:47 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)