LD14CA103JABME
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 630V NP0 2225
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LD14CA103JABME PDF
Type Description
Series:LD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)