TMK021CG8R7BK-W
Description
CAPACITOR CERAMIC 008004
DataSheet
TMK021CG8R7BK-W PDF
Part Status:Active
Capacitance:8.7 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:008004 (0201 Metric)
Size / Dimension:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.005" (0.14mm)