MA102A5R1DAA
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 5.1PF 200V NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
MA102A5R1DAA PDF
Type Description
Series:Ceralam® MA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:5.1 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)