1111J5000111FUT
Description
CAP CER 110PF 500V C0G/NP0 1111
DataSheet
1111J5000111FUT PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:110 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)