HV1812Y472KXHATHV
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R 1812
DataSheet
HV1812Y472KXHATHV PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.126" (3.20mm)