VJ0805Y473JBABE31
Description
CAPACITOR CERAMIC 0805
DataSheet
VJ0805Y473JBABE31 PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)