DHR4E4A101K2BB
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 100PF 10KV ZM RAD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DHR4E4A101K2BB PDF
Type Description
Series:DHR
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10000V (10kV)
Temperature Coefficient:ZM
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.374" (9.50mm)