GRM0336R1E4R3CD01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 4.3PF 25V R2H 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM0336R1E4R3CD01D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:4.3 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:R2H
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)