CDR03BX123BKWRAB
Description
CAP CER 0.012UF 100V BX 1808
DataSheet
CDR03BX123BKWRAB PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR03
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:R (0.01%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)