UP050UJ110J-B-B
Description
CAP CER 11PF 50V U2J AXIAL
DataSheet
UP050UJ110J-B-B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:11 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)